Ideális hatóanyag-kombinációval a magasabb hozamért és a fenntartható profitért
Ideális hatóanyag-kombinációval a magasabb hozamért és a fenntartható profitért
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Az abiotikus termelési tényezők, a termelést szabályozó egyre szigorúbb változások a műtrágya-biostimulátor gyártók kutatás-fejlesztési tevékenységére is egyre nagyobb hatással vannak.

Előtérbe kerülnek az olyan termékek, amelyeknek kettős céllal kell megbirkózniuk. Egyrészt garantálniuk kell a növény fejlődését a drasztikusan változó klímaviszonyok között, másrészt segítenie kell a gazdálkodókat a csökkenő műtrágya-felhasználást előirányzó direktíváknak való megfelelésben.

E folyamatok eredményeként egyre több aminosavat, huminsavat, fulvosavat tartalmazó termék kerül piacra szerte a világban. Mivel ezen alapanyagok különböző kémiai, fizikai és biológiai tulajdonságokkal bírnak, agrárcélú felhasználásukban, hatásukban, felhasználásuk módjában, időzítésében is jelentős eltérések mutatkoznak.

A huminanyagok két csoportra oszthatók: huminsavra és fulvosavra.

Mi a különbség a huminsav és a fulvosav között?

A huminsav olyan típusú szerves anyag, amely az állatok és növények, főként a növényi maradványok maradványai, a mikroorganizmusok bomlása és átalakulása, valamint egy sor összetett geokémiai reakciófolyamat és felhalmozódás során jön létre. A huminsav és a fulvosav közötti különbség valójában abban rejlik, hogy hogyan bomlanak le.

A huminsav nagyobb molekulatömeggel rendelkezik, savban és vízben nem oldódik. A nagy molekulatömegű huminsav túl nagy ahhoz, hogy belépjen a plazmamembránokba, de indukálhatja a növényi plazmamembrán H+ ATP-áz megnyitását. Az alacsony molekulatömegű fulvosavak azonban elég kicsi molekulák ahhoz, hogy a tápanyagokat a plazmamembránon keresztül szállítsák. Ha a huminsavat egyszerűen csak lombpermetezésre használják más elemekkel való keverés nélkül, a hatás nem kielégítő. A fulvosav önmagában történő használata szabályozza a növekedést és elősegíti a növények növekedését.

A huminsavak legkiemelkedőbb szerepe a talaj fizikai és kémiai tulajdonságainak korrigálása: egyrészt talajszerkezet-javító hatással bírnak, másrészt a lekötött tápanyagok mobilizálása révén hatékonyabbá teszik azok felvételét. A talajban lévő Fe-, Mn-, Cu- és Zn-ionokkal kelátokat képez.

A fulvosavak gyökéren keresztüli használata jelentős mértékben javítja a talaj biológiai állapotát. A vassal és foszforral fulvátokat képez, így növeli azok felvehetőségét.

A leglényegesebb különbség az aminosavak és a huminanyagok között:

A legnagyobb különbség az aminosav és a huminsav között az, hogy az aminosav a növények közvetlen összetevője. Más szóval, a felszívódás után az aminosav közvetlenül az anyagcsere-folyamat részévé válik, és átalakul azzá, amire a növényeknek leginkább szükségük van. A fulvosav a felszívódás után elősegíti a leginkább szükséges szintézist. Ezért az aminosavak mindig jobb szerves nitrogénforrást jelentenek a növények számára, ezen az irányon keresztül serkentik a növények növekedését.

E pozitív hatások egyesülnek az EFISOIL Superwation biostimulátorban.

A Fertinagro Biotech kutató-fejlesztő munkájának köszönhetően a termék támogatja a növényben lezajló élettani folyamatokat, átsegíti a növényt a stresszes időszakokon, és ezzel párhuzamosan táplálja a növényt és talajt.

Az EFISOIL Superwation magas hatóanyag-tartalma és huminsav-fulvosav aránya ideális megoldást jelent a termék sokoldalú felhasználására. A 75%-os fulvosavaránynak köszönhetően rendkívül eredményes lombtrágyaként felhasználva. A biológiailag aktív hatóanyagok mellett a termékben lévő makro- és mikroelemek is hozzájárulnak a gyors hatásmechanizmushoz.

Egyedi összetétele és magas biológiailag aktív szervesanyag-tartalma révén hatékonyan működik mind ültetvények, mind szántóföldi kultúrák esetében.





Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.